Poznaj okolice - Resort Jura

Poznaj okolice

KROCZYCE – miejscowość zlokalizowana na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej, w niedalekiej odległości od zamków w Mirowie, Bobolicach, Morsku i Ogrodzieńcu. Kroczyce słyną z malowniczych skał, czyli tak charakterystycznych dla tych terenów ostańców. Warto wspomnieć choćby o pobliskich Skałach Kroczyckich, Rzędkowickich, czy Podlesickich z Górą Zborów. Z Kroczyc niedaleko jest także do rekreacyjnych zbiorników wodnych w Kostkowicach i Siamoszycach, stanowiących nie lada atrakcję w ciepłe, słoneczne dni.

Warto zobaczyć:

Rezerwat przyrody Góra Zborów – 3 km od Resortu

Rezerwat krajobrazowy tworzą dwa wapienne wzgórza – Góra Zborów i Góra Kołoczek. Chroni się tutaj charakterystyczne dla Jury ostańce i skalne labirynty, wyjątkowo pięknie tu uformowane. W Górze Zborów mieści się Jaskinia Głęboka, udostępniona dla zwiedzających, o długości trasy około 150 m.

Zamki Mirów i Bobolice – 12/14 km od Resortu

Zamek Mirów to tak naprawdę położone wśród Skał Mirowskich ruiny zamku z czasów Kazimierza Wielkiego. Jest to jeden z najstarszych zamków Orlich Gniazd na Jurze. Zamek Bobolice to z kolei do niedawna tylko niewielkie ruiny które zmieniły swoje oblicze po pełnej rekonstrukcji – teraz to już pełnoprawny zamek który został udostępniony do zwiedzania. Oba zamki dzieli 1,5 kilometrowa, malownicza trasa turystyczna.

Podzamcze i Ogrodzieniec – 22 km od Resortu

To zdecydowanie najpiękniejszy i zarazem największy zamek Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Wznosi się on na najwyższym wzniesieniu Jury – Górze Janowskiego i wybudowano go na początku XIV wieku.Zamek pięknie wkomponowany jest w otaczające go masywy wapienne. Warto zaznaczyć że Ogrodzieniec i Podzamcze to nie tylko zamek, ale także inne atrakcje m.in.: Góra Birów z pradawnym grodem, park linowy czy Miniaturowy Szlak Orlich Gniazd.

Szlachecki Dwór

Szlachecki Dwor
Serdecznie zapraszamy do
odwiedzenia Szlacheckiego Dworu!

Facebook